Предлагам нова категория в конкурсите

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Re: Предлагам нова категория в конкурсите

Мнение от xevi » пет дек 14, 2012 5:31 am

Изпуснала съм този въпрос, съжалявам за закъснението на отговора.

Рали, когато има снимки на определени детайли ни е лесно да ги сложим в конкурс, но като са цели торти няма как да обясним за какво се гласува и общо взето резултатите пак ще са на база общ изглед. Имахме няколко месеца с повече снимки на отделни части и тогава отделихме конкурсите, но напоследък или няма или са много малко.

Честно казано имаме проблем с конкурсите в Сладкарска работилница. Отнема ни доста време и усилие да изберем подходящите снимки, като всяка трябва да бъде разгледана, да решим дали не е купена (за някои момичета е ясно, че вие си ги правите, но не всички), да се опитаме да преценим детайлите на снимките (не винаги с перфектно качество) и да сравняваме. Освен това бройката на новодобавените варира неимоверно и може да се случи, че един месец се налага да не слагаме снимки, които друг биха спечелили.
Обмисляме варианти за промяна от догодина. Не ни се иска да махаме конкурса изцяло, има голяма разлика между професионално украсените торти и домашните - и двата вида са хубави, но просто не могат да се конкурират.


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 14, 2012 1:55 pm

Неви, няма ли възможност да "изрежете" само определена фигура. Т.е. при детайлите да се появява не цялата торта, а само една фигурка или орнамент. То иначе е ясно, че няма да се разбере за какво точно се гласува. Но примерно от торта с русалка - само русалката, или пък точно определена рибка, водорасло и т.н. Изрязана само фигурката.
А иначе нещо не разбрах, в какво се състои проблема със селектирането, извини ме. Особено това изобщо не го разбрах, цитирам те : "...и може да се случи, че един месец се налага да не слагаме снимки, които друг биха спечелили." Моля те да ми обясниш още веднъж. :ooppss: :love:

Колкото до това, нещо да е купешко - в какъв смисъл? Някой да купи готова торта и да я представи за своя ли? :eeek: Или да е накупил готови захарни фигурки и да ги е наслагал по тортата? :thinking: Ако добре е направено, мисля, че може да се сложи при "домашните" торти.
А иначе мисля, че подбора е ясен. В началото, когато такива торти бяха рядкост, всяка една намираше мястото си в конкурса. Но след като зачестиха, е ясно, че не всяка, покрита с фондан торта, може да участва. Както не всяко предястие или супа участва, то е логично. Има торти, покрити с фондан, но определено не добре изработени - със зацапани неопределени цветове или на петна, понеже е оцветен не самия фондан, а е боядисано с четка отгоре му; с изхълмена повърхност; с недобра симетрия, сякаш цветето или фигурата е сложено да прикрие някакъв дефект, а не защото така композицията е идеална; често срещан недостатък при цветята например е наличието на "трохи" от материала. И т.н. Грешките, които могат да се направят, са много. Няма смисъл да се изброяват. Те си личат, ако не на пръв поглед, то на втори със сигурност. Такава "торта с грешки" никак не може да се сравни с една чудесно направена "домашна" торта, с розички от сметана и черешки върху тях, от която на човек му се приисква да си отхапе с наслада :wink:
Затова съм убедена, че двата вида трябва да останат разделени.

Моля те да не се отказвате от категорията. Момичетата, които полагат толкова труд, биха били разочаровани, а и аз също!
Ако има нещо, което да се промени или да търсим някакви нови идеи за критерии и т.н., нека го обсъдим.
Приятен уикенд :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » ср дек 19, 2012 8:52 am

Може да ги разделите на ТОРТИ и ТОРТИ СЪС ЗАХАРНО ТЕСТО/Тук да се включват всички торти и фигурки със захарно тесто.Да може да се гласува с 3-4 гласа от 10 или 15 предложения./
Има неща,с който съм съгласна в отговора на Aliana.
Но както и да го направите пак ще има недооценени торти.Все пак става въпрос за любител -сръчни ръце :) ,а не професионални торти.

Ra-Di
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 10
Регистриран на: ср мар 19, 2014 7:13 pm
:: 5 рецепти от Ra-Di
:: 29 снимки от Ra-Di

Мнение от Ra-Di » нед май 07, 2017 12:42 pm

Здравейте весели готвачи.Прави ми впечатление че в конкурса за сладкарска работилница печелят почти едни и същи хора.Свалям им шапка за майсторлъка.Но съгласете се няма как един любител да се мери с майтор сладкар.Та въпроса ми е следният:Не може ли да се направи така с конкурсите,че даден участник като спечели даден конкурс да кажем определен брой пъти повече да не участва.Така ще може повече хора да се изявят.Предлагам да го пуснете за гласуване моето предложение.
Хубав и усмихнат ден на всички весели готвачи!


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » ср май 10, 2017 6:52 am

Сладкарска работилница е много специфичен конкурс - само за торти с покрития и фигурки от фондан, марципан и шоколад. Наистина се изисква майсторлък, опит и талант и понеже тези торти не могат да се сложат на едно ниво с домашните торти, които всички ние си правим сравнително редовно, имаме два конкурса за торти - един за специалните и един за всички останали.
Малко са хората, които се занимават с торти с такива покрития, съответно и участниците в конкурса често не са твърде много, но пък ние сме щастливи, че споделят с нас техните произведения :)

В конкурса Сладкарска работилница и във всеки друг от конкурсите за рецепта и снимка може да участва всеки потребител в сайта, за момента не мислим да въвеждаме ограничения :)


Отговори