Предложение

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Предложение

Мнение от SweetyPie » пон мар 29, 2010 9:52 pm

Съжалявам че отварям нова тема,но имам предложение. Когато се пишат рецепти ,нека да пишем българските наименования на продуктите.
Ето пример ,рецептите на това момиче.

http://www.receptite.com/recepta.php?usr=germanimbiss

Не всички знаем например какво означава кракауер,вурсчета,вратбурсчета , кнаке и т.н..Или това момиче просто прави реклама на сайт.
Нищо лично към момичето.


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пон мар 29, 2010 10:24 pm

Съгласна съм с теб,SweetyPie!

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » пон мар 29, 2010 11:38 pm

АЗ СЪЩО СЪМ СЪГЛАСНА,НО ТОВА Е И В ПРАВИЛАТА ЗА ПИСАНЕ,ПО ПРИНЦИП.

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » вт мар 30, 2010 1:07 pm

Разбирам раздразнението ви, но в случая не съм съвсем съгласен. Използваните имена (леберкез, винервурст, братвурст и т.н.) са популярните навсякъде, включително и в България, имена на въпросните колбаси. Не знам да има по-български думи, ако има - би било удачно и те да са включени в рецептите.

Мога да направя сравнение с някои салами, например "Пеперони" е много точно дефиниран вкус, не е същото като "лют салам". Или "Камчия" - ако някой започне да продава този колбас в Германия например, би било удачно да се запази това име...

Просто това са имената на колбасите :) Друг е въпросът дали и с какво могат да се заменят... За да отговори на този въпрос и да ни запознае в подробности с тези интересни немски колбаси ще предложа веднага на автора да напише темичка, която да публикуваме.
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт мар 30, 2010 1:20 pm

Аз съм доволна винаги,когато мога да науча нещо ново!Но в случая научавам само имена,без да имам представа какво се крие зад тях.Може би наистина ще е добре, ако авторът даде допълнително пояснение за тези не чак толкова познати в България колбаси :thumup: .
Освен това като видях цените в сайта посочен от автора на въпросните рецепти...ами аз немога да си ги позволя.Предполагам не само аз...Така че това остава непозната зона за мен,и имам нужда от още информация :roll: .И изобщо не съм раздразнена :wink: !
Прекрасен ден ви пожелавам!!!

germanimbiss
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 1
Регистриран на: пон мар 29, 2010 1:11 pm
:: 11 рецепти от germanimbiss

Мнение от germanimbiss » вт мар 30, 2010 2:09 pm

Здравейте!
Предложих ви рецептите ,защото смятам ,че са интерсни и по-различни от нашата кухня. По повод за вложените колбаси, това са си имената на самите вурстове (или немски наденички), които и на български се превеждат по този начин.
Ето и обичайните съставките на най-известния немски вурст - Братвурста : Състав: 85% свинско месо, вода, сланина, готварска сол, подправки, лактоза, соев концентрат, естествено черво и др.

Потребителски аватар
Jordanka1
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 436
Регистриран на: нед сеп 20, 2009 4:03 pm
:: 4 рецепти от Jordanka1
:: 28 снимки от Jordanka1
Местоположение: Белослав-Варненско

Мнение от Jordanka1 » ср мар 31, 2010 3:47 pm

аз също искам да добавя че който живе в друга държава (Германия) например ползват тяхни продукти превеждат ги както трябва но тук в България ги няма или са с друго наименование така че не мисля че трябва да упреква ме някой. Мойта залва живее в Германия там имат мляко - бутермилч, мляко което е като масло много мазно но тук не намерихме такова или поне незнаехме какво точно да търсим. И сладкиша който правихме взехме мляко с висок % масленост,но не стана е това е което аз знам и споделям с вас :?

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » ср мар 31, 2010 9:40 pm

А,аз никого не упреквам!Но няма откъде да знам кой от немските колбаси с кой от българските бих могла да заменя,и на практика по тази причина не бих могла да пробвам рецептите,предложени от germanimbiss.
Между другото,germanimbiss,ако имаш желание и време,пусни една темичка за различните колбаси и техните особености,моля те!Ще ми е интересно да науча подробности.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср мар 31, 2010 10:58 pm

На мен ми звучеше като деалектно и за това нищо не ми говореше ,но сега като се замисля, точно си звучи немско. :oops:

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » чет апр 01, 2010 2:04 am

Редакция от модератор:
Причина: Реклама

Тук беше посочен сайта на въпросната фирма, което им прави ненужна реклама.

Сигурен съм, че това не е единствената фирма предлагаща немски колбаси на българския пазар, благодарение на труда на Ина всеки може да отиде в магазина и да види какво се предлага там и да прецени кое е близко до посочените в рецептите колбаси.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~




Като се разрових в интернета открих че това е сайт на фирма - търговски партньор за внос и продажба на традиционни месни специалитети от провинция Тюринген за заведения за бързо хранене. И май съм права, както писах към една от рецептите, че повече ми звучат като реклама и да се пише източника. Иначе рецептите явно са оригинални и интересни, и който живее в Германия и други страни, в които има продуктите, ще ги направи в оригинала. А ние, поне за сега, можем да използваме наши колбаси. Направих си труда да прекопирам и мащабирам от горния сайт снимки на специалитетите и ще ги кача. Мисля, че това може да ни ориентира с какво можем да ги заместим. Дано да съм полезна.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


Отговори