Украси на торти

Най-сладката част от форума - идеи, съвети и предложения за засукани десерти, торти, фигурки, украси, глазури...
CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 159
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Re: Украси на торти

Мнение от CVETETO3101 » ср авг 07, 2013 10:41 pm

И аз не съм специалист, защото се занимавам от време на време по домашному.
Но съм купувала прилични бои за сладкарски цели от Фантастико - прахообразни са. И не са скъпи.
А освен това съм купувала и течни и прахообразни бои от едно малко магазинче - мисля, че надписа му беше Жанина (или Жанет), което се намира в началото на ул "Три уши" (София) - това е малката уличка, чието начало започва от първата спирка на трамвай № 5 зад съдебната палата. Тази отсечка на "Три уши" е между "Лавеле" и "Христо Ботев". Има куп интересни и не много скъпи неща - боите са между тях. Слага се по 1-2 капки или няколко прашинки - икономични са.
Успех! :hungry:


Потребителски аватар
latino10
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5
Регистриран на: пон фев 25, 2013 4:24 pm
:: 220 снимки от latino10

Мнение от latino10 » пет авг 09, 2013 10:32 am

CVETETO3101 много ти благодаря за информацията но ще сьм ти благодарна ако ми кажеш мога ли да си порьчам онлаин защото не сьм от София.

CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 159
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » ср авг 14, 2013 10:38 pm

latino10
Не вярвам, че имат сайт и търговия он-лайн. Сори!
Провери за всеки случай в справочника на Йоанка за магазините:
http://www.kulinarno-joana.com/places-and-goods/
Пробвай, ако в твоите околности има Фантастико.
Успех! :hungry:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » ср авг 14, 2013 11:21 pm

LATINO1O,
Ето адрес на магазин за он–лайн търговия CooKiBooKi.
не съм поръчвала,но има много интересни предложения. :chef:


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет авг 16, 2013 9:25 pm

С огромно закъснение отговарям. Дано все пак да е от полза - бои на Д-р Йоткер съм виждала в Кауфланд, Карфур, мисля че и в ЦБА могат да се намерят, а също и в Пикадили. Със сигурност в по-големи супермаркети. Ето и как изглеждат:
Изображение
Има и на друга марка - Dolce Prima, не знам дали са добри, но пък имат и други продукти - есенции, бакпулвер, желатин и съм доволна.
Ето така изглеждат:
Изображение
А в тази тема, някои дами споделят, че за сладкарски цели използват бои за яйца. :thinking: :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
latino10
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5
Регистриран на: пон фев 25, 2013 4:24 pm
:: 220 снимки от latino10

Мнение от latino10 » съб авг 17, 2013 10:52 am

МОМИЧЕТА много ви благодаря за информацията ще ми е от голяма полза. :thumbsup:

Потребителски аватар
teditodorova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 15
Регистриран на: нед яну 25, 2015 2:34 pm
:: 67 рецепти от teditodorova
:: 406 снимки от teditodorova

Мнение от teditodorova » ср фев 11, 2015 9:29 am

Здравейте и от мен ! Казвам се Теодора . От скоро съм в сайта . Обичам много да готвя , голям фен съм на 24kitchen и следя с интерес рецептите там . Отскоро се пробвам в сладкарството , което винаги съм смятала , че ми е слаба страна . Но имам голямо желание да се науча . Тази тема ще е от голяма полза и на мен и ще я ета с интерес . Благодаря за създателя и .
Мама на две страхотни деца, изпитател в кухнята и луд фен на Рудолф Ван Веен :thumbsup: В редките дни, когато имам време, обичам да прекарвам в кухнята. Готвенето е изкуство! :chef:

Потребителски аватар
teditodorova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 15
Регистриран на: нед яну 25, 2015 2:34 pm
:: 67 рецепти от teditodorova
:: 406 снимки от teditodorova

Мнение от teditodorova » ср фев 11, 2015 9:31 am

mami48 написа:Ани, много добра тема - предлагам ти по лесен вариант за изработване на фигурки - парено тесто или така нареченият Марципан Варна - приготвя се от - 100гр.вода,50гр.масло или олио,100гр.брашно,пудра захар - водата и мазнината се кипват,сипва се цялото количество брашно, бърка се енергично до получаване на топка,охлаждаме тестото не напълно и започваме омесване с предварително пресятата пудра захар, тестото не трябва да е много твърдо - съхранява се дълго време в хладилник - в целофанови торбички, оцветява се отлично, за изработка на елхички,зайчета, патенца и различни цветя са ти неоходими само едни малки ножички, дано съм ти била полезна.

Пробвах веднъж да направя украса с парено тесно , вместо с фондан , но изобщо не ми се получи . За каква украса по-точно може да се използва >
Мама на две страхотни деца, изпитател в кухнята и луд фен на Рудолф Ван Веен :thumbsup: В редките дни, когато имам време, обичам да прекарвам в кухнята. Готвенето е изкуство! :chef:

Потребителски аватар
teditodorova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 15
Регистриран на: нед яну 25, 2015 2:34 pm
:: 67 рецепти от teditodorova
:: 406 снимки от teditodorova

Мнение от teditodorova » ср фев 11, 2015 9:34 am

sbt03 написа:Здравей! :)
Не съм специалист и нямам опит с такива украси, но много хора съм забелязала (от форуми и блогове), че използват сладкарски бои на Д-р Йоткер. Може би са добри, макар може би малко по-скъпи. :thinking:
:)
И аз знам за Йоткер , е са хубави . Но само веднъж ми се наложи да търся и не можах да ги намеря никъде . Дори в Метро ги нямаше .
Мама на две страхотни деца, изпитател в кухнята и луд фен на Рудолф Ван Веен :thumbsup: В редките дни, когато имам време, обичам да прекарвам в кухнята. Готвенето е изкуство! :chef:

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » съб ное 14, 2015 11:29 am

latino10,снимките които си публикувала на торти към ,,украси и декорации,, са повече от перфетни-страхотни декорации!
Декорациите са страхотни и за тях се използват подбрани бои и материали,и инструменти.Вижда се ,че и фондана ти е много добър.
Аз,се възхитих от това ,което си ни показала!
Узадачена съм от отклончивите ти коментари,имайки предвид това което се вижда
от снимките-профисионални изпълнени декорации.
Поздравявам те за усета !
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.


Отговори