Помооооощщ, имам нужда от диета!?

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Потребителски аватар
dimov_78
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: нед фев 27, 2011 12:32 am

Мнение от dimov_78 » пон фев 28, 2011 11:41 pm

i4eto3421 написа:Искам да се включа и аз с един съвет.Каквато и диета да спазвате внимавайте после със захранването и старите навици/да си хапна сега,а утре ще се уграничавам/С мойте проблеми със жлъчката бях станала 68 кг,а преди бях 108/бях бременна,когато започнаха кризите/След много усилия и 90 дневната диета ги задържах доста дълго.Но от коледа до сега,вдигнах бариерата и сякаш се предадох на старите си навици сладкото :cry: :cry: :cry: Е сега съм вече 75 кг.
Всеки може да се подложи на някаква диета,но важното е после.Човек трябва да знае,че започвайки диета след това начина на хранене трябва да се промени иначе се получава както при мен,йо-йо ефект.
Стискам палци на всички решили да направят тази крачка,стискам палци и за себе си.След като знам,колко е приятно да си по-лек и по-харесван ще се старая да остана такава.
Ката спомена йо-йо ефект искам да те питам нещо.
Имам съвсем обща представа за това какво е и как действа, но ме интересува колко време след диетата се проявява :?
Определено ще е след различно време и в различна степен при всеки организъм, но в случея би ли споделила при теб след колко време се получи :o


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » вт мар 01, 2011 9:35 am

При мен се получи следното:Направиха ми операция на жлъчката,след това 1 г.и 2м.спазвах диета и се ограничавах.Март месец имаме 9 рожденика /както се сещаш отрупана трапеза,торти сладкиши.../и от тук се започна качвах 2-3 кг и после ги свалях,после пак качвах 2-3 кг и пак свалях.Стана така,че качвах по 3-4 кг,а свалях 1 кг и така се натрупаха вече 8 кг :cry: :cry: :cry: .
С това искам да кажа,че всичко зависи от теб.Ако след диетата започнеш да си взимаш от всичко и се качваш на кантара ще видиш,че няколко дни около седмица няма да се промени теглото ти.А после,става страшно,няма контрол и стрелката на кантара расте.Качваш и сваляш,качваш и сваляш...ето го йо-йо ефекта.
Дано да съм ти помогнала.

Потребителски аватар
dimov_78
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: нед фев 27, 2011 12:32 am

Мнение от dimov_78 » вт мар 01, 2011 11:04 am

i4eto3421 написа:При мен се получи следното:Направиха ми операция на жлъчката,след това 1 г.и 2м.спазвах диета и се ограничавах.Март месец имаме 9 рожденика /както се сещаш отрупана трапеза,торти сладкиши.../и от тук се започна качвах 2-3 кг и после ги свалях,после пак качвах 2-3 кг и пак свалях.Стана така,че качвах по 3-4 кг,а свалях 1 кг и така се натрупаха вече 8 кг :cry: :cry: :cry: .
С това искам да кажа,че всичко зависи от теб.Ако след диетата започнеш да си взимаш от всичко и се качваш на кантара ще видиш,че няколко дни около седмица няма да се промени теглото ти.А после,става страшно,няма контрол и стрелката на кантара расте.Качваш и сваляш,качваш и сваляш...ето го йо-йо ефекта.
Дано да съм ти помогнала.
Да благодаря ти
Пак се стига до навиците както и ти каза. Те трябва да се променят.

Страшно нещо е това навика :/
Преди време преборих един от такъв " пушенето" :clap: ще видим какво ще стане с хранителните обаче :?

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » ср мар 02, 2011 11:58 am

Дааааа ,доиде време да се от4ета!Като килограми са около1 кг надолу,но дрехите ми са около2 см ,по-'широки. :/ Дали има напредък ,дали е нормално...........Ще сам благодарна за отзиви :)


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет мар 03, 2011 2:03 am

magi12311, едно нещо, което трябва да разбереш и приемеш за диетите е, че резултатите няма да станат бързо. Повече от 1-2 кг на седмица е нездравословно (правилото е, че повече от 2-3 кг на месец не е препоръчително, но все пак зависи откъде почваш). Понякога може да пазиш диета и резултата да се появява със седмица закъснение. Ако искаш да свалиш повече килограми, още със започването на диетата трябва да се настроиш, че ще отнеме време. Това, което казваш за диетата на Дюкан - 1 кг за седмица не е зле, а и това е диета, която се спазва с месеци. Не очаквай незабавни резултати.

Имайки предвид медицинските ти проблеми и факта че с упражнения и диети продължаваш да качваш килограми аз бих ти препоръчала да се обърнеш към специалист (почни от личния си лекар, не специалист по диети).

dimov_78 - резултата от твоите диети си е наистина впечатляващ. Аз също харесвам зелевата диета, защото е доста балансирана, но не бих ти препоръчала да я правиш за 5ти път подред. i4eto3421 вече е казала за йо-йо ефекта, така че трябва да внимаваш със захранването :chef:

А ето какво има за тази диета и тук във форума: Диета със зелева супа

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » чет мар 03, 2011 8:54 am

Знам 4е става бавно и малко трудно ,но щом има резултат няма да се предавам.Все пак си е нещо.А за лекари .......поне за сега е невъзможно.Когато му доиде врвмето да се прибера в РОДИНАТА ,тогава.Благодаря за отзива .Помага да знаеш 4е не си сам :love:

Потребителски аватар
dimov_78
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: нед фев 27, 2011 12:32 am

Мнение от dimov_78 » чет мар 03, 2011 10:11 am

xevi написа:magi12311, едно нещо, което трябва да разбереш и приемеш за диетите е, че резултатите няма да станат бързо. Повече от 1-2 кг на седмица е нездравословно (правилото е, че повече от 2-3 кг на месец не е препоръчително, но все пак зависи откъде почваш). Понякога може да пазиш диета и резултата да се появява със седмица закъснение. Ако искаш да свалиш повече килограми, още със започването на диетата трябва да се настроиш, че ще отнеме време. Това, което казваш за диетата на Дюкан - 1 кг за седмица не е зле, а и това е диета, която се спазва с месеци. Не очаквай незабавни резултати.

Имайки предвид медицинските ти проблеми и факта че с упражнения и диети продължаваш да качваш килограми аз бих ти препоръчала да се обърнеш към специалист (почни от личния си лекар, не специалист по диети).

dimov_78 - резултата от твоите диети си е наистина впечатляващ. Аз също харесвам зелевата диета, защото е доста балансирана, но не бих ти препоръчала да я правиш за 5ти път подред. i4eto3421 вече е казала за йо-йо ефекта, така че трябва да внимаваш със захранването :chef:

А ето какво има за тази диета и тук във форума: Диета със зелева супа
Определено ще си дам почивка сега , най-малко защото ще трябва да сменям и част от гардероба :(
Но ще внимавам със старите навици и ще направя всичко вьзможно да ги задържа


Заключена