диета за качване на килограми

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Zelda_1960
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: пон ное 09, 2009 4:30 am

Мнение от Zelda_1960 » съб яну 16, 2010 9:01 pm

Всичките тези диети са ми чужди.Тежа 50 кг./164.Ако знаете някоя диета за качване на килограми,моля да ми кажете!


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед яну 17, 2010 3:00 pm

Универсална Диета за качване на килограми няма.


Теглото на човека, най-просто описано, вариира според това дали се поемат повече или по-малко от необходимите калории.

А от колко калории на ден имаме нужда, зависи от пола, възрастта, физическата активност и теглото.

В нета има онлайн-табели: вкарваш твоите данни, отговаряш на зададените въпроси и получаваш дневната си нужда.

После има две решения -
1. Започваш да се храниш много обилно без да повишиш физическото си натоварване. Така трупаш мазнини и живееш нездравословно.
2. Започваш да се храниш обилно и да спортуваш, и увеличаваш теглото си чрез натрупване на мускулна маса. Това е най-здравословният начин.


Има и табели с калорийните стойности на храните. Не избирай тези, които са само празни калории. Избирай тези от средното ниво на калоричност, които доставян на организма ти и нужните вещества за изграждане на тъкани.


Успех!
:)
www.facebook.com/artandhobby

Zelda_1960
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: пон ное 09, 2009 4:30 am

Мнение от Zelda_1960 » вт яну 19, 2010 4:38 pm

Много благодаря!Според таблиците идеалното ми тегло трябва да е 54кг.Става дума за някакви си 4кг.Ще се справя!Още веднъж ти благодаря!

Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » вт яну 19, 2010 4:59 pm

Честно казано за пръв път виждам някой , който иска да качва килограми :) Желая ти успех с това, с което си се захванала :thumup:


Zelda_1960
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: пон ное 09, 2009 4:30 am

Мнение от Zelda_1960 » вт яну 19, 2010 5:53 pm

Това с качването на килограми е същото както и свалянето им.Еднакво трудно е.Но ми се налага,не се чувствам добре така.

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пет яну 22, 2010 7:00 pm

Zelda_1960,до преди около година и аз имах същия проблем като теб! :) Но откакто открих този невероятно заразяващ сайт(и още един , два такива),започнах едно страстно готвене,ежедневно правене и изпробване на нови сладкиши и успях да кача нужните ми 4 кг.Определно сега се чувствам по-жизнена,по-силна,по-лесно си намирам дрехи в магазините :) ,но...започвам да се замислям дали това качване на килограми ще продължи и ще стане застрашително! :?

Zelda_1960
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: пон ное 09, 2009 4:30 am

Мнение от Zelda_1960 » пет яну 22, 2010 10:35 pm

Здравей mimsi!
Виждам,че си майстор в кухнята!Браво!
Mimsi,аз също бях качила 4-5кг,но пак ги свалих много бързо.Сега положението пак е зле.Нямам сили и съм уморена.Най-лошото е,че апетита отсъства.

Zelda_1960
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: пон ное 09, 2009 4:30 am

Мнение от Zelda_1960 » пет яну 22, 2010 10:51 pm

Искам също да добавя,че сравнително от скоро съм потребител в този сайт и много ми харес
ва!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб яну 23, 2010 12:53 am

Зелда,

вземи си някакви детски витаминни препарати от аптеката. Например Саностол. Има вкус на портокал и освен че доставя витамини, възбужда и апетита. Между другото - Саностол има и за възрастни.
Но иди и изясни при лекар, дали не става въпрос за някакво нарушение в организма ти. Щитовидна жлеза или нещо друго. Едва когато знаеш какво точно ти е, ще можеш да се пребориш успешно. Здравословното хранене така или иначе е от предимство, а със спорт се постигат всякакви подобрения - от телесно до психически човек се чувства много по-добре.

Стискам палци!

:flow2:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » съб яну 23, 2010 10:46 am

Zelda_1960 написа:Най-лошото е,че апетита отсъства.
А при мен апетита е в излишък и от нищо не се лишавам и ограничавам!Споделих с личната лекарка,че постоянно чувствам глад и това ме кара да се чувствам некомфортно,но тя започна да усуква,че щом не качвам килограми да не се притеснявам.Ако пък много настоявам щяла да ми пусне изследвания на хормони.....абе!доктори!
Така си живея-в постоянен глад!


Отговори