Пастет

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
mamma_mia
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: пет сеп 18, 2009 4:19 pm

Мнение от mamma_mia » съб сеп 19, 2009 8:16 pm

ПРи положение че има това Е 250 как да му дам :oops: :cry: :eek:


venivsh
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 21
Регистриран на: вт ное 04, 2008 9:05 pm
:: 20 рецепти от venivsh
:: 66 снимки от venivsh

Мнение от venivsh » нед сеп 20, 2009 10:21 pm

ЗДравейте ! Много интересна тема. Доста време се впечтлявах и интересувах за консервантите в храните. Дори носех в чантата си лист с номерата им и си помагах в магазина. Това обаче продължи докато не установих, че няма продукт в който да няма консервант.
Относно био продуктите и на тях вече гледам с недоверие. Единствено чисти и качествени са зеленчуците собствено производство, и животните хранени с жито и царевица. А си има и друг проблем. Земята е нитратна с използването дори на естествена тор и пръскане на зеленчуците с различни препарати. Мога да Ви дам пример с моя магданоз , който аз си засадих на вилата. При проверката на теста за нитрати той показа висока нитратност без да съм го торила или пръкала. Така, че дано БОГ ни пази!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон сеп 21, 2009 3:53 pm

Е, да, права си, но от две повишени съдържания аз избирам това, дето е 5-10% повишено, а не това, което е 200% повишено, че и повече.

А и колкото повече хора търсят и купуват еко- и биопродукция, толкова повече стопани произвеждат чисти храни, на толкова по-голяма площ, а така земята се възстановява с времето...

За това, че ние няма да получим 100% чисти храни, дайте сега да отнемем шанса на нашите деца или на техните деца да се хранят един ден здравословно...

Малко по-оптимистично гледам аз на тези неща :)
www.facebook.com/artandhobby


Отговори