Не правете зимнина!

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » чет дек 18, 2008 2:33 pm

tsura_78 написа:Аьз също съм на мнение че домашно приготвеното е по вкусно и по сигурно за консумиране.Всичко или почти всичко по магазините като консерви и т.н.мисля че е направено от второстепенни зеленчуци/по скоро от брака на зеленчуците/Вече въпроса е друг кой ИСКА и кой МОЖЕ да прави зимнина.Аз лично правя царската туршия и кисело зеле,друго и да искам немога да правя поради куп причини който няма да изреждам.Но никога ням ад азабравя домашните лютеници и печени чушки на баба или туршиййте на майка ми и куп още домашно приготвени зимнини.
А въпроса с пренаселването на земята няма нищо общо с правенето на турший,според мен.Ми дай да нямаме деца и да не ядем че ставаме 7 милиарда. :cook: :beer:
:thumup: :thumup: :thumup:


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » чет дек 18, 2008 3:46 pm

apostol написа: А стига вече с тия въстникарски тъпотии за българската беднотия! Обиколих цяла Европа и проумях едно: НАВСЯКЪДЕ в ЕС се живее зле. Хората във Германия и Франция например разполагат в крайна сметка само с 300- 400 евро на месец. Като покупателни възможности тази сума се равнява на 100 лв. (това е РЕАЛНИЯТ курс на еврото, а междубанковият е една ПЪЛНА ИДИОТЩИНА).

С тези пари гражданите на ЕС ЕДВА свързват двата края, защото едно кафе струва там минимум 2 евро, цигарите са по 5 евро, кило пилешки гърди и 11 евро, кило сирене от 13 евро нагоре.

Ужас, просто истински ужас. И най- лошото е, че това НИ ПРЕДСТОИ!

НЕ МИСЛЯ ТАКА,аз живея в западна държава вече 5 год.-и малко отгоре-не се хваля просто ВИЖДАМ със собствените си очи как живеят на запад,и мога да кажа с ръка на сърцето че хората знаят да живеят и че заплатите са много по високи от тези с БГ.за да могат да живеят добре....
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

nononosec
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 2
Регистриран на: нед окт 19, 2008 6:17 pm
Местоположение: varna

Мнение от nononosec » чет дек 18, 2008 10:39 pm

zdraveite az sa6to prigotvqm zimnina i tova e po dobre za6toto znae6 kakvo qde6 bez konservanti i ocvetiteli.imam 2 deca koito haresvat napravenoto u doma :clap: :chef: :serve:
dobromir nikolov na 30 god. gotva4 v mehana loza varna.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 19, 2008 4:46 pm

Здравейте!


Аз мисля, че Апостол е прав с това, което твърди, не 100 процента, но идеята му улучва точно проблема.

Аз работя от 6 години с българи тук в Кьолн. Социален работник и културен медиатор. Най честият проблем след проституцията е здравето на моите клиенти. 20годишни момчета с камъни по бъбреците, 22 годишни момичета с язви.
Когато им готвя в дропин центъра, отказват да ядат! Зеленчуци като броколи, карфиол, моркови, чушки, познават само ПРЕварени до разпадане, постянно чувам оплаквания, че манджите ми са сурови. Хлябът е един от най големите проблеми. Не е ли бял, не ядат. За фибри и целулоза, от които се нуждаят червата им, не искат и да знаят. А реват от хемороиди!
Наистина няма друга народност в нашият център, която да е толкова болнава, толкова тъпкана с антибиотици от детска бъзраст и която да се храни по нездравословно.

Дали са туршиите, дали варенето на продуктите до пълно убиване на витамините, дали количествата мазнина?

Може би е всичко заедно плюс стреса, обездвижаването и замърсяването.

Ясно е едно. Времената се менят, начина на живот се мени, значи не може да се храним както по времето, когато един човек е изразходвал 3000 калории на ден.


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » съб дек 20, 2008 12:15 am

:read: И аз ще се включа в темата.
1-хайде да сравним домашната лютеница с купешката?Просто няма смисъл от коментар,като знаем с какви продукти се правят и- двете!
2-кой компот или нектар е по вкусен-пак не може да се прави сравнение!
3-качеството на продуктите!!Всички знаем,че в консервните заводи или частнте фирми продуктите не са чак толкова качествни,особенно ако са консерви.Там хубаво - лошо всичко наедно.Била съм в такъв и знам какво е.
4-цените.1 буркан трушия-1.50!!Колко зеле и моркови ще се вземат за тия пари и колко буркана ще излезнат?!!!
Примери-много,много-извода е един:
ОТ ДОМАШНОТО ПО ХУБАВО И ВКУСНО НЯМА!!!
Може и да загубим малко време ,но си заслужава!!!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб дек 20, 2008 11:28 am

Baby,


тук не става въпрос, дали изобщо да приготвяме нещо сами. Естествено, че няма нищо, което да надмине домашната храна.

Та нали затова сме всички в този форум :D :D :D

Става съпрос за това, какво и как се приготвя.


Учудващо, че ако говорим за качеството на всичко останало в живота,
телевизор, дреха, телефон, никой не противоречи, че освен да изглеждат добре тези продукти трябва да са качествени и да отговарят на нашите лични изисквания.
Обувки, които са красиви и ни харесват, но са с два номера по=малки, ще ни причинят само неприятности.
По отношение на храната обаче не се замисляме, предприемаме някакви мерки едва когато получим киселини, т.е. купуваме си лепенки са пришките. :D

не съм и предполагала, че темата Здравословно хранене е толкова проблемна!


Каква полза имаме от нещо, което ни харесва, но не ни се отразява добре?

От време на време един " сладък грях" :D парче торта, шоколад, кремчета и банички, нищо няма да ни стане, ако през останалото време се храним така, че да сме здрави.


Някой беше писал, че хората преди са били по= здрави.
Това е илюзия. Хората преди са страдали от болести, които ние днес успешно премахваме. Децата са умирали, преди да достигнат пубертета, почти всяко семейство е губело дете. Отравяния, но и болести като апендицит са грабвали много от тях.
Нормална гледка са били мъже и жени с изкривени от артрит пръсти и липсващи зъби. И до днес не са рядкост. Но никой не иска да знае, че артрита е непознат в страните, където не се яде свинско месо.
Хора, които са се считали за стари, ако достигнат 50/60 години.
Раъликата е била, че тези страдания са се считали за даденост. И никой не се е оплаквал, както днес.


А дали здравето си е лична работа, може да се говори много. Със здравните осигуровки, които плащат работещите хора, финансират лекарите, безплатните лекарства.

Ако един човек, които нехае за здравето си ходи всяка седмица на лекар, плащат всички. И как се чувстваме, когато едно дете, ударено от кола, не може да получи нужното лечение, защото ресурсите вече са изчерпани за някой, който е нехаел за себе си?

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » съб дек 20, 2008 11:32 pm

Има и още нещо... Трябва да си луд, за да правиш зимнина. В крайна сметка тя ти излиза по- скъпо от готовата туршия, която всеки може да си купи вече от магазина

ЕЕ,не мога да се съглася с това,каквото и да ми приказвате!!За телефоните,телевизорите и разните други неща съм съгласна с тебе,но това е друга тема.Казваш че едно време хората също боледували както сега.Не съм съгласна.И знаеш ли защо?Едно време хората са се хранили с екологично чисти продукти.Да не би да са слагали изкуствени торове и разните му там подобрители в саламите и хляба?Хранели са се с каквото си произведат.А сега какво е?Марулите 30-40 см от изкуствена тор!!Кренвирша от какво е направен?По добре да не знаете!!!И изобщо малотрайните колбаси.Но и с луканките е почти същата работа.Добре че го докарват от подправки.Та това ядем ние сега-ХИМИЯ,ХИМИЯ и пак ХИМИЯ!!А пилетата?Как така стават за 40 дни -2-3-4 кг ми кажи?Знаеш ли колко лекарства и какъв фураж ядат?Та затова боледуваме повече сега,защото се храним с некачествена храна.Я си гледай ти 2 пилета и 1 прасе и сравни вкуса им с купените такива!!!БАЛКАН РАЗЛИКА!!!Та това е моето мнение,което не го налагам и си е само мое!!! :!:

Потребителски аватар
morskia
началник печка
началник печка
Мнения: 28
Регистриран на: пет яну 09, 2009 8:32 am

Мнение от morskia » пет яну 09, 2009 9:48 am

Здравейте,неможе да се прави сравнение м/у храненето на българина сега и през 1909г.(примерно).Тогава се е консумирало САМО това което си отгледаш,а не генно модифицирани(измислени за космонавтите)продукти.Да не забравяме и ежедневното-целодневно тичане след козите :D. Пътувал съм по целия свят и мога да твърдя,че има кухни:по-люти,солени и кисели от нашата.Просто небива да се прекалява.Как се пие кайсиева ракия без трушия,питам аз :agr: :D

elkahristova
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 4
Регистриран на: нед яну 25, 2009 3:37 pm

Мнение от elkahristova » съб яну 31, 2009 10:33 pm

g-din apostolov siguren li ste 4e vsi4ko napisano za va6ite filosofski postijenia e viarno , za6toto ne se otkriva v otgovorite vi , ne otivate po dale4 ot komentarii v selska kra4ma .

elkahristova
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 4
Регистриран на: нед яну 25, 2009 3:37 pm

Мнение от elkahristova » съб яну 31, 2009 10:43 pm

moje bi prosto triabva da se pokagat deistvitelno vrednite privi4ki , no da se obob6tava bez nikakav kiterii 4e sme nai nekadarnite , e tolkova vredno kolkoto i da se smiata 4e sme perfektni .


Заключена