Диетата на Дюкан

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср яну 13, 2010 9:48 pm

Момичета, още в началото на тази тема Ani_Perla е посочила за информация тези сайтове:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0 http://www.amber-bg.com/cooking/index.p ... &Itemid=53 http://dukanskirecepti.wordpress.com/ http://spidersport.com/calories.php
Аз многократно съм ги чела, а също и приложих диетата, но в "мой" вариант. Считам че "Прекаления светец и Богу не е драг", т.е. ефект може да има и без да спазваме толкова стриктно правилата. Лично аз отслабнах с около 12 кг за 3 месеца, които задържах напълно за около половин година. Всичко си беше наред, но после след 2 месеца силно психическо напрежение се поотпуснах, пропуснах "протеиновия четвъртък" и върнах няколко кг. Сега обмислям да направя отново известно време нов курс - в момента съм относително спокойна.
Искам да споделя моя опит:
1. През цялото време се хранех комбинирано, т.е. протеини и зеленчуци - не съм правила чисто протеинови дни
2. Само първите десетина дни се лиших от всичко сладко - след това по съвет на позната докторка хапвах веднъж дневно или през ден черен шоколад по 2-3 блокчета. Тя каза че мозъкът и сърцето имат нужда от глюкоза
3. Задължително пиех и сега продължавам поне 1,5 л вода дневно
4. Редовно, всеки ден ям по 3 суп.лъжици овесени трици с 3 суп.лъжици кисело мляко сутрин. Така до обед въобще не огладнявам, а и това влияе много добре на метаболизма.
5. По време на диетата не се консумира алкохол - може след 1 фаза от време на време по чаша вино, за предпочитане бяло.

Считам че с умерено спазване на диета и активно движение със сигурност би имало добри резултати.
Бих се радвала ако поне малко ви е било интересно :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Myla
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 4
Регистриран на: пон фев 16, 2009 9:26 pm

Мнение от Myla » чет яну 14, 2010 3:05 pm

Подаграта е едно от забояванията.

Myla
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 4
Регистриран на: пон фев 16, 2009 9:26 pm

Мнение от Myla » чет яну 14, 2010 4:16 pm

Това не е обвинение!!!!!!!!!!! Мислите ли, че само вие от форума се интересувате от диети???????? Една такава "приятна" болест е подаграта. Човешкото тяло се нуждае от разнообразна храна. Консултацията с д-р диетолотг е задължителна. Щом е толко зор да свалите 2.3 кг, тичайте или се приемете в този вид. ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!!!

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » съб яну 16, 2010 1:09 pm

Момичета и аз смятам че тази диета е опасна.Защото подаграта е найстина едно коварно заболяване ккоето се получава в случай на голяма консумация на храни богати на холесерол.Извинете но за мен здравето е в плодовете и зеленчуците.А относно подаграта вижте това
КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ ЗАБОЛЯВАНЕТО подагра
Най-напред се започва с ограничаване на белтъчините в храната и изключване от диетата на храни, повишаващи съдържанието на пикочната киселина в кръвта.

Това са:

* животински субпродукти;

* риба;

* хайвер;

* гъби и други;

* пие се алкализирана минерална вода.

Как да се предпазите от болестта?

Не прекалявайте с консумацията на дивечово месо, въобще на месо и особено на дреболии.

Определете си поне 2 дни от седмицата за напълно постна храна.

Пийте повече течности (поне 1,5-2 на ден). Те помагат за промивка на бъбреците.

Ако изпаднете в пристъп, се обърнете към лекар ревматолог за по-нататъшно напътствие.

Борете се със страстите, това е полезно и за тялото, и за духа.

Какви усложнения могат да настъпят? Най-често това са:

* хронични нефропатии;

* уратна литиаза, пиелонефрит, хронична бъбречна недостатъчност.

Понякога пациенти, болни от подагра, страдат от т.нар. Атипични форми на заболяването, но винаги имат по-високи стойности на серумна концентрация на пикочна киселина. По-рядко се срещат пациенти с уратни бъбречни камъни или ставни тъканни увреждания.Ане да правим диети за който да съжаляваме.Ако заменим шоколада с ябълка и бялата захар с лъжичка мед и спортуваме и всичко гарнираме с любов.Пак ще бъдем красиви и желани и най вече здрави.


lqna
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 47
Регистриран на: нед май 31, 2009 10:14 am
:: 31 рецепти от lqna
:: 85 снимки от lqna

Мнение от lqna » съб яну 16, 2010 3:28 pm

Здравейте и от мен!
Аз също съм на диета, но тази на Дюкан , нещо не ми е по вкуса..твърде суха ми е и за това съм на Японско чудо..за шест дни съм свалила 4кг., а не стоя гладна!Смятам, че е напълно допустима за всички, които имат желания да поотслабнат...Успех на всички!
А относно вредата от диетите , според мен ....има една мисъл..."ДОЗАТА ПРАВИ ОТРОВАТА", всичко в нормални граници е добре, т.е да не се прекалява и да не се очакват чудеса...

angoabg
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 2
Регистриран на: нед яну 24, 2010 6:19 pm
:: 1 рецепти от angoabg

Мнение от angoabg » вт май 25, 2010 3:33 pm

Здравейте! И аз съм на Дюкан- свалих 28 кг по най-приятния начин- с ядене. Като лекар мога само да препоръчам диетата на хора, които са опитвали други режими без резултат. Разбира се, първо се правят изследвания на кръвта, за да се разбере какво точно не е наред..
Препоръчвам на всички, които пишат за подаграта, да правят разлика между причина и следствие и малко по-подробно да прочетат за тази аристократична болест с все още неизяснен произход. Как пък нито един ескимос няма подагра ?
Успех на всички, които се решат на този режи, които не е само протеини и зеленчуци- на практика комбинацията белтъчини/ въглехидрати/мазнини в диетата е просто видоизмененa, но те присъстват всеки ден в менюто на ПРОТАЛ....

Myla
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 4
Регистриран на: пон фев 16, 2009 9:26 pm

Мнение от Myla » чет май 27, 2010 9:15 pm

докторе, да си чувал ескимос да яде свинска сланина, да ловува глиган?
Или добре опушена и осолена риба ?! Неподходящо сравнение

angoabg
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 2
Регистриран на: нед яну 24, 2010 6:19 pm
:: 1 рецепти от angoabg

Мнение от angoabg » чет май 27, 2010 10:50 pm

:? а ти къде видя в диетата да е разрешено яденето на свинско и сланина.... :eek:

daniski
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1
Регистриран на: нед сеп 28, 2008 2:37 pm
:: 3 рецепти от daniski
:: 47 снимки от daniski

Мнение от daniski » чет май 27, 2010 10:56 pm

до Мула:
ескимосите ядът доста сланина, при това тюленска.
Ти чела ли си книгата на Пиер Дюкан?Никъде не се позволява сланина и свинско-особено в 1 и 2 фаза.
Аз бях на Дюкан 8 месеца и кръвните ми изследвания се подобриха значително за този период,особено след като свалих 20кг...ядейки.Холестерола ми падна с 40 единици,ядейки МЕСО И ЯЙЦА.
Последните изследвания доказват, че яйцата не са виновни за покачването на холестерола!!!!!!!!

Потребителски аватар
veselinka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 34
Регистриран на: нед окт 25, 2009 10:25 am
:: 2 снимки от veselinka
Местоположение: гр.Шумен

Мнение от veselinka » съб май 29, 2010 9:03 am

Тази диета има голям ефект,дава големи резултати-обаче аз не можах да устоя на изкушенията след това... :(. Наистина си заслужава момичета :thumup: !!! Имам и книгата ,прочела съм я буква по буква обаче трябва воля за след това :/. Желая успех ,струва си да опитате :clap:


Отговори