Диетата на Дюкан

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Потребителски аватар
desislawa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 88
Регистриран на: ср яну 28, 2009 8:05 pm
:: 47 рецепти от desislawa

Диетата на Дюкан

Мнение от desislawa » пет фев 20, 2009 11:18 pm

Някой правил ли е диетата на Пиер Дюкан? В много форуми влизах ,за да получа информация ,но не ме удовлетвори.Мненията за тази диета са много разногласни.Тежкото в тази диета е храненето само с месо.Моля споделете .


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб фев 21, 2009 12:27 pm

Като всяко едностранно хранене, не може да бъде полезно.

Прочетох разказа на една германка, отслабнала за 7 месеца 23 кг с тази диета, а после за 1,5 месеца е качила 13 кг, което и е създало натоварване на сърцето, до колапс.

Явно, както при всички диети, базиращи на ограничения, йо-йо ефекта е много изразен.

Друга е писала, че е отслабнала, колкото е искала, 7 кг, но през цялото време е имала лош дъх, та чак шефа и я е заприказвал на тази тема, клиенти са се оплаквали. (За този грозен ефект съм чела и при Аткинсън).


Аз лично намирам, че диетите са голяма глупост. Първо вредят, второ са причина за по-късно надебеляване, трето от тях печелят само тези, които ги измислят и продават книги, наръчници и т.н..

Един здравословен начин на живот, без преяждане и с достатъчно движение е единсвената гаранция за добро здраве и нормално тегло.


Като казвам преяждане, става дума за следното:

Който поглъща повече калории, от колкото изразходва, значи преяжда (яде повече от нужното).

Няма дебел човек между гладуващите.
Станаха много модерни изрази като: ох, жлезите ми не работят както трябва, ох, обмяната на веществата ми е бавна, и какви ли не още оправдания.

Човек се храни както до сега, а наддава? Значи по една или друга причина нуждата му от калории е спаднала, или изгаря по-малко калории, така че предишните дажби сега са много.



А има и друго нещо.


По-голямата част от жените, които се мислят за нормални, са с поднормено тегло, просто кльощави и болно слаби.

Голяма част от тези, които мислят, че са пълни, са нормални.



Спомням си, че гледах в интернет Мюзик айдъл България, имаше една кандидатка, която беще толкова отблъсващо слаба, че мястото и не беше в шоуто, а в някоя психиатрична клиника! И това се толерира от обществото, налага се като норма, и тези, които са нормални, започват да се мислят са дебели.
www.facebook.com/artandhobby

mona
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 1
Регистриран на: съб фев 21, 2009 8:52 am
:: 1 снимки от mona

Мнение от mona » пон фев 23, 2009 1:48 am

Това мнение е изтрито: Писането на кирилица е задължително!

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » ср фев 25, 2009 4:08 pm

Аз сега съм на този режим на хранене.Само чисти протеини и зеленчуци-в това се състои всичко.Както всяко начало е трудно,най-вече когато се налага да се хапва повече месо :shock: ,но предимствата са ,че не броите калории,ядете колкото искате от разрешените храни и със сигурност отслабвате :clap: Освен това при мен наблюдавам,че засега не свалям толкова кг.,колкото см.А както беше писал някой- Ако ще да пише 100 кила, нека ми е талията 62 см. - не ми пука, нали :D


Потребителски аватар
desislawa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 88
Регистриран на: ср яну 28, 2009 8:05 pm
:: 47 рецепти от desislawa

Мнение от desislawa » чет фев 26, 2009 1:30 pm

От колко време си на диетата ? Мислих да я почна ,но не знам как ще се справя само на месо.И има ли сайт с рецепти за другите етапи.Все още не знам много за диетата,затова питам.

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » чет фев 26, 2009 4:33 pm

От 2 седмици съм на този режим и съм отслабнала 3кг.(исками се да са повечко ама :cry: )иначе както бях писала см.си личат.отначало докато свикнеш ще е трудно,още повече като знаеш ,че трябва да ядеш определени неща.Не се яде само месо,а и кисело и прясно мляко,яйца,извара(обезмаслено сирене)и овецени трици 3с.л на ден.Това ти е менюто за първите 3-10 дни(прави се в зависимост колко кг искаш да свалиш,но според мен 5/5 е най-добре)5дни-протеини,5-протеини и зеленчуци.http://amber-bg.com/forums/index.php?topic=1041.0-тък мо
же да прочетеш повече :thumup:

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » пет фев 27, 2009 7:31 am

http://amber-bg.com/forums/index.php?topic=1041.0[/u] не се справих нещо предния път :oops: ,също и тук можеш да видиш резултатите на доста жени ,които са били на тази диета http://www.snimka.bg/album.php?album_id=205763

Потребителски аватар
desislawa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 88
Регистриран на: ср яну 28, 2009 8:05 pm
:: 47 рецепти от desislawa

Мнение от desislawa » пет фев 27, 2009 4:09 pm

Свалих книгата от нета и сега ще я прочета.Снимките ме впечатлиха.НО във форуми четох,че имат проблем с косопад ,лош дъх.Знаеш ли нещо по този въпрос?

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » пет фев 27, 2009 6:46 pm

За"страничните ефекти"и аз четох,но засега при мен не съм забелязала подобно нещо :yee:

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » съб фев 28, 2009 1:02 pm

Е как ти се струва режима :roll:
Изображение


Отговори