Диета с елда

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
mamcheto
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 10
Регистриран на: пон май 23, 2011 12:10 am
:: 4 рецепти от mamcheto
:: 10 снимки от mamcheto

Мнение от mamcheto » вт юни 14, 2011 7:32 pm

:eek: :eek: :eek: тази диета с елда е ужасна.От два дни ям елда и кис.мляко,слагам и стафиди.Има ефект,но се изнервих.
:cry:


mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » чет юни 16, 2011 9:15 pm

Аз си хапвам от години елда за закуска.Е не всяка сутрин разбира се,но често.Много я харесвам,но само по един единствен начин.Не я накисвам предварително,варя я с вода 1:4 и чакам напълно да изври водата,даже винаги леко залепва за дъното на тенджерата,но като я накисна много лесно се мие.Още гореща я разбърквам със сирене и става като попара.Преди и слагах масло,но за да е по-диетично сега си слагам по малко просо(белено),то също като елдата е много полезно,но с просото изобщо няма нужда от никаква мазнина.Поне при мен е така.Преди без масло ми беше малко сухичко,но сега с просото ми е точно по вкуса.
Та идеята ми да напиша всичко това е ,че всеки който е решил да я ползва често,за да не му е неприятна трябва да я нагоди по своя вкус.
А както писаха почти всички е доста нездравословно да се кара само на елда.Еднообразното меню е доста вредно.Моя съвет е да се замени само едно хранене и да не се вечеря след 18:00.

ekaterinak
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 5
Регистриран на: пон яну 28, 2013 12:55 pm

Мнение от ekaterinak » нед ное 10, 2013 3:12 pm

В интерес на истината досега не съм чула нищо лошо за елдата. Само позитивни отзиви. Вярно, малко си е безвкусно. Особено за хората, ценители на храната. Но щом е за каузата, си заслужава. Но това е временна работа. По-добре сменете целия си режим на хранене, защото вярвайте ми, че ви втръсне да ядете всеки ден елда и ще минете на галдолечение :D. От опит мога да кажа, че има ефект!! :)


Отговори