Отровии

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
WolfEyes
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пет май 07, 2010 11:19 pm

Отровии

Мнение от WolfEyes » пет май 07, 2010 11:23 pm

Докато си ровех из нета случайно попаднах на едно заглавие за пестициди в гъбите. Проследих линка до сайта откъдето идва инфото и ми се изправи косата. Вижте просто и ми кажете как да останем да живеем в България
http://right-2-know.org/index.php?optio ... &Itemid=99

И филими по БНТ ще излъчват хората дайте да ги подкрепим


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб май 08, 2010 4:58 am

Аз лично не видях причина за паника... ти прочете ли какво пише в линка, който си дал/а?
Предупреждение!

Данните от анализите, които публикуваме са несистематични и не са представителни.

Те показват резултати от сучайно закупени продукти.
С други думи, резултатите са абсолютно несигурни. Да бяха дали фирмите, чиито продукти съдържат пестициди на съответните институции, вместо да публикуват това "изследване" и да правят някакви заключения от него...

WolfEyes
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пет май 07, 2010 11:19 pm

Мнение от WolfEyes » съб май 08, 2010 11:27 am

Това отдолу значи, че данните не са представителни за страната не че са купувани от някъде другаде. Пак са си от България. Освен това някъде пишеше че продуктите са купувани от глоеми вериги магазини. Не може да очакваме да им кажат имената, защото могат да ги осъдят.

WolfEyes
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пет май 07, 2010 11:19 pm

Мнение от WolfEyes » съб май 08, 2010 11:34 am

Само за информация пуснах едно съобщение до администратора на форума им и той ми отговори че резултатите са правени в акредитирана лаборатория в Холандия.


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб май 08, 2010 11:45 am

Това значи, че са влезли в някой магазин/и, в някой град/ове и са избрали 3 пакета гъби (дори не значи, че са били различни фирми) съвсем произволно и са ги тествали. Не поставям под съмнение как и кой е тествал продуктите (просто никъде няма информация за това), но факта е че дори и напълно реални от тези резултати не можеш да извадиш никакъв генерален извод. Все едно от местната месарница да ми продадат развалено месо и аз да реша, че всички месарници в страната продават развалено месо...

Смисъла на цялото занятие за мен е неясен - нито могат да се направят изводи от това, нито искат да дадат тези производители на съответните институции... създаване на изкуствена сензация? Спор няма, че нужда от контрол над хранителните продукти има, но това едва ли е начина да се получи.

WolfEyes
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пет май 07, 2010 11:19 pm

Мнение от WolfEyes » съб май 08, 2010 11:52 am

Е нямам представа дали са ги дали и ще ги дават ли на институциите. Основното за мен е че са купили плодове и зеленчуци от магазини, от които всички ние ядем и са остановили, че от всичките проби 1 иоли 2(не съм сигурен) са чисти. Мен лично това ме отвращава.
Политическата страна на въпроса си е друга работа наистина.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб май 08, 2010 12:33 pm

Да, наистина - тази информация и аз не я видях - колко общо проби са направени и колко са показали наличие на забранени вещества?

А новината, че продават некачествени стоки направо ме шокира, не мога да повярвам :shock: Уау, сега ще ми кажеш, че и киселото мляко дето го продават не е истинско... :roll:

WolfEyes
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пет май 07, 2010 11:19 pm

Мнение от WolfEyes » съб май 08, 2010 1:42 pm

Еми гледам от 6 проби зелена салата 1 чиста, а от 3 проби гъби 0 чисти :hungry: да ни е сладко :D :D

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » съб май 08, 2010 2:00 pm

:shock: То киселото мляко от доста време не е истинско.А,че си хапваме нитрати и забранени вещества в някой продукти си го знаем,но как винаги са в нормата.Да им се начуди човек.Тъй де да ние сладко,пък след време ще си мислим за здравето,то май в България това е нормално.Иначе WolfEyes е напълно права.Ако си нямаш собствена градинка.100%салатката е с нитрати.А гъбките ги хапваме пък каквато и химия да имат.

WolfEyes
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пет май 07, 2010 11:19 pm

Мнение от WolfEyes » съб май 08, 2010 2:30 pm

Е в случая дори не са в нормата. При салатите има някакъв дето надвишава 60 пъти нормата :shock:


Отговори