Чиста,натурална храна

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
zlare
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 70
Регистриран на: пон апр 07, 2008 2:43 am
:: 45 рецепти от zlare
:: 135 снимки от zlare

Чиста,натурална храна

Мнение от zlare » пон апр 03, 2017 3:20 pm

Здравейте момичета!
Какво ви е мнението за натуралната (био)храна. Аз от около 2 години купувам от един онлайн магазин такава и качеството е уникално. Поне това,което съм взимала няма нищо общо с качеството по магазините. Ама нищо. За съжаление този магазин има само в София и онлайн. Последно си купих брашно мляно на камък необработено по никакъв начин.Ами вкуса е без думи. Зехтинът също,шарлана също- той си мирише на слънчоглед,няма нищо общо с това по магазините. Спагетите също...кус- куса също,ориза ....


zlare
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 70
Регистриран на: пон апр 07, 2008 2:43 am
:: 45 рецепти от zlare
:: 135 снимки от zlare

Мнение от zlare » пон апр 03, 2017 5:41 pm

7358-14921-4[1].jpg

ето това е брашното,за което говоря. ето и инфо:
Смята се, че бялото брашно, смляно на каменна мелница, е по-добрият избор от бялото брашно от индустриалните мелници. Бялото брашно от каменната мелница се получава след като смляното пълнозърнесто брашно се пресее 4 пъти на специални сита, като през тях минават основно по-фино смлените частици, които се получават от ендосперма, както и части от богатия на витамини и минерали зародиш. Голяма част обвивката не успява да премине през ситото и се отделя. Бялото брашно от каменна мелница е с леко кремав оттенък и страхотен аромат. Хлябът от него е по-тъмен цвят, поради липсата на избелители.
Основни предимства на бялото брашно от каменна мелница са:
* Камъните на каменната мелница са студени по време на смилане на брашното, докато валцовете на индустриалните мелници го загряват до изключително високи температури и по този начин изгарят важни нутриенти още преди брашното да се пакетира
* Каменната мелница смила пълнозърнесто брашно, а след това от него, чрез пресяване се прави бяло. По време на смилането, бялото брашно е абсорбирало част от важните мастни киселини от зародиша, протеини и витамини от обвивката и дори след това голяма степен от тези части на зърното да се пресеят, то остава с по-висока хранителна стойност, сравнено с индустриалното бяло брашно.

zlare
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 70
Регистриран на: пон апр 07, 2008 2:43 am
:: 45 рецепти от zlare
:: 135 снимки от zlare

Мнение от zlare » пон апр 03, 2017 6:01 pm

5114-15513-4[1].jpg
а това е без коментар за вкуса.
ети и инфо: Получава се чрез студено пресоване на сурови и небелени слънчогледови ядки и последваща фина филтрация, без химична обработка. Поради по-ниската температура на обработка (не повече от 45°C) маслото е по-плътно и гъсто, и носи специфичния аромат и сладък привкус на слънчогледа. При температура под 20°C е възможна поява на утайка. Да не се използва за пържене, варене и печене.

zlare
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 70
Регистриран на: пон апр 07, 2008 2:43 am
:: 45 рецепти от zlare
:: 135 снимки от zlare

Мнение от zlare » пон апр 03, 2017 6:01 pm

5114-15513-4[1].jpg
5114-15513-4[1].jpg (27.47 KиБ) Видяна 8948 пъти
сега вижда ли се снимката


Slavina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 58
Регистриран на: съб фев 27, 2010 5:01 pm
:: 55 рецепти от Slavina
:: 47 снимки от Slavina

Мнение от Slavina » пон апр 10, 2017 11:40 am

Използвам само шарлан повече от 2 години, а и домашните не разрешават друго олио. А откакто разбрах за фалшивия зехтин, се отказах и от него. За последно зехтин синът ми бе купил от Лидл, но се оказа фалшив и не само, че е фалшив, но е опасен. Истинският не трябва да горчи или люти и да се усеща аромат на маслина.

zlare
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 70
Регистриран на: пон апр 07, 2008 2:43 am
:: 45 рецепти от zlare
:: 135 снимки от zlare

Мнение от zlare » пон апр 10, 2017 12:09 pm

Slavina откакто купих вкъщи за първи път Шарлан и го опитахме. Не ми позволяват да купувам друго. Ако реша да купя зехтин купувам от този магазин,за който писах- вкусът е уникален.Наистина мирише на маслини. Бих записала името на магазина,но най- вероятно админите ще ми дърпат ушите.....

Slavina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 58
Регистриран на: съб фев 27, 2010 5:01 pm
:: 55 рецепти от Slavina
:: 47 снимки от Slavina

Мнение от Slavina » пон апр 10, 2017 12:30 pm

zlare написа:
5114-15513-4[1].jpg
Да не се използва за пържене, варене и печене.
Аз го използвам за всичко, но избягвам само ако трябва да се пържи в по-голямо количество олио. По принцип избягвам пърженето, предпочитам да пека на фурна.

zlare
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 70
Регистриран на: пон апр 07, 2008 2:43 am
:: 45 рецепти от zlare
:: 135 снимки от zlare

Мнение от zlare » пон апр 10, 2017 12:35 pm

Аз стриктно спазвам да не пържа с него,но уви явно чистите и натурални продукти не стават за пържене. Всички продукти,които предлагат в този магазин е записано да не се пържи и се налага да си купувам олио,когато ми се налага да запържа нещо. Аз също избягвам запържването,но понякога се налага.

martinapetrova
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 15
Регистриран на: съб юни 24, 2017 11:01 am

Мнение от martinapetrova » нед юни 25, 2017 4:37 pm

Със зехтин не става ли?

kinggod
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 4
Регистриран на: съб яну 09, 2016 11:42 pm

Мнение от kinggod » ср сеп 05, 2018 1:41 pm

Много полезна тема! Хората въобще не се замислят с какво се хранят, а здравето ни е в пряка зависимост от храната. Много обичам пържено и наистина винаги ми е било слабост. От както си купих уред за пържене на пара ядем пържени картофи всеки ден, без угризения.
Болката от любовта може да бъде по-сладка, от колкото всички други удоволствия. https://rawcakes.bg/


Отговори