Обща информация

Кулинарни конкурси, игри и загадки организирани от "Веселият Готвач", в които можете да участвате сега
Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Re: Обща информация

Мнение от Meri_Popins » вт апр 04, 2017 7:53 pm

Здравейте. Може би тук не е точното място, но защо сьомгата ми на грил която е една от трите печеливши на основни ястия в конкурса няма иконка под рецептата че е спечелила?
Друго което искам да питам. Отварям една рецепта примерно грис десерт. След това долу се показват от същата категория рецепти, което е много хубаво, но какъв е реда по който се оценява коя рецепта да е на първите страници? Вид, звездички, популярност, изпробвана? Много интересно е! Защото слагането с риск да ви обидя е малко объркано. Примерно скариди. Кликам на скариди, харесвам първата на Алиана и излизат три рецепти отдолу, някои изпробвани а последната е със замазана снимка. С три звезди. Примерно някой има скариди с три звезди и една малка. Защо се случва така? Примерно торта с трите шоколада отварям. Отдолу излизат три торти, едната от тях е лунна торта, без снимка, неизпробвана. Някак си сякаш се слагат нещата на лотария. Мисля че е редно да знаем принципа и това да се подобри. Ще дам и други примeри;)
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср апр 05, 2017 4:29 am

Здравей Мери, разделям мнението ти на части за да отговоря на отделните въпроси:
Meri_Popins написа:...защо сьомгата ми на грил която е една от трите печеливши на основни ястия в конкурса няма иконка под рецептата че е спечелила?
Както Неви ти отговори на първото място, където зададе въпроса - снимката, която е спечелила конкурса (линк) е коректо отбелязана като победител в конкурса Снимка на месец Февруари '17 [Ястия и супи]. Рецептата няма участие или победи в конкурс, затова рецептата няма отбелязани такива.
Meri_Popins написа:Друго което искам да питам. Отварям една рецепта примерно грис десерт. След това долу се показват от същата категория рецепти, което е много хубаво, но какъв е реда по който се оценява коя рецепта да е на първите страници? Вид, звездички, популярност, изпробвана? Много интересно е! Защото слагането с риск да ви обидя е малко объркано. Примерно скариди. Кликам на скариди, харесвам първата на Алиана и излизат три рецепти отдолу, някои изпробвани а последната е със замазана снимка. С три звезди. Примерно някой има скариди с три звезди и една малка. Защо се случва така? Примерно торта с трите шоколада отварям. Отдолу излизат три торти, едната от тях е лунна торта, без снимка, неизпробвана. Някак си сякаш се слагат нещата на лотария. Мисля че е редно да знаем принципа и...
Частта е именувана "Подобни рецепти" и това заглавие не е случайно. Към всяка рецепта се показват 3 подобни, като се избират максимално подобни и с най-висок рейтинг. Какво означава "максимално подобни"? Всяка рецепта е включена в категории и колекции - подобните се избират да бъдат в същите (или възможно най-много) от съответните категории и колекции. От тези кандидати пък се избират рецептите с най-висок рейтинг.
Например - ако рецепта е в "Торти", "Шоколадови торти" и "Бадемови торти" - под нея ще видиш трите други най-популярни шоколадови торти с бадеми :)
Meri_Popins написа: това да се подобри. Ще дам и други примeри;)
Винаги сме отворени към нови предолжения, много от нещата в сайта са създадени по идеи на посетители :)

Ако имаш въпроси не се колебай да пишеш, но моля спазвай изискването - "нов въпрос - в нова тема".
Aut viam inveniam aut faciam

Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Мнение от Meri_Popins » ср апр 05, 2017 8:29 am

Здравейте пак!
Благодаря на Павел за отговора.
Но след като се избират подобни рецепти това значи че би трябвало да са с поне 5-4-3 точки. Аз питам защо след като има по - подобни рецепти с 4 точки, аз виждам долу такива с 3 точки? Разбирам принципа чак сега ;)
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!


Отговори