Дублиращи се рецепти

Правила за писане в сайта и форума и подробна информация за възможностите и екстрите, които предлага Веселият Готвач
Dimito
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 2
Регистриран на: пон сеп 19, 2011 12:17 pm
:: 1 рецепти от Dimito
:: 2 снимки от Dimito

Изтрита рецепта

Мнение от Dimito » ср окт 19, 2011 12:56 am

Само да добавя, че моята рецепта беше с отличен рейтинг, както и че снимката на pepeleon също беше към моята рецепта! :thumdown:


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » ср окт 19, 2011 7:34 am

Dimito, ето ги и двете рецепти:

Торта с моркови (Carrot cake) и Карот кейк - Морковен кейк

Единствената разлика, която виждам е, че ти печеш един блат и го мажеш целият с крем, sladki64e пече 2 блата и ги слепва и маже с крем. Продуктите и за блата, и за крема са еднакви. Съгласна съм, че това е разлика, но дали е толкова съществена не съм сигурна. Тъй като си го приготвяла, обясни ми, моля, каква е разликата в крайният резултат?

P.S. Ако искаш да пишеш във форума - или намери точната тема или си пусни нова. Няма нужда да вдигаш по няколко стари и абсолютно несвързани теми.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср окт 19, 2011 12:11 pm

@Димито, рейтингът се формира от броя на цъканията върху рецептата. Всяка нова рецепта буди интерес. Това не дава представа, дали рецептата наистина е толкова полпулярна.

А иначе към съфорумниците - често съм забелязвала, че от някаква криво разбрана солидарност се случва следното: появява се рецепта. Някой отбелязва, че тази рецепта вече съществува (понякога това съм аз, понякога е някой друг). И докато админите успеят да я махнат, по рецептата все пак са се появили коментари, хвалби, въпроси, оценки, че и снимки. Вместо да се появят към вече съществуващата. Дублиращи се рецепти СЕ ИЗТРИВАТ, това винаги е било в този сайт и има смисъл. Да се мисли, че многото добри оценки или фактът, че някой я е направил, ще спасят появилата се по-късно рецепта, не си струва. Само дето на авторът на по-новата рецепта се дава чувството, че са се отнесли зле към него. Както в случая с Димито. И админите отново са в ролята на несправедливите...

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср окт 19, 2011 7:49 pm

:sign_oops:
Не мога да разбера защо понякога се вживяваме толкова много - все пак споделяме рецепти, готвим и се забавляваме. В повечето случаи споделяме рецепти, които не са авторски, а отнякъде сме прочели или чули. После сме сготвили ястието и го показваме на всички.
В конкретния случай продуктите са идентични, а аз бих могла с приготвеното тесто да изпека 3 и повече блата. Това не прави рецептата нова. Да не говорим, че продуктите не са изписани с грамажи, а в чаени чаши.
Все пак има въведени правила и всеки който уважава себе си и останалите е редно да ги спазва. Да не говорим за труда на админите да сравнят и отсеят повтарящите се рецепти, които почти винаги са с име различно от това на предходната рецепта.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет окт 20, 2011 3:55 am

Благодаря за мненията момичета. И ние решихме, че рецептите са еднакви и затова изтрихме новата.

Виждам, че Dimito е силно развълнувана от това ни решение, това беше и причината да върна рецептата, за да може да изкаже мнението си и се надявам това да стане.

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » чет окт 20, 2011 1:19 pm

:? Да не остана и аз по назад-и на мен ми се е случвало да ми се изтрие я снимка,я рецепта,но за това съм си виновна аз,защото правилата изискват първо да провериш в каталога с рецепти дали не съществува вече такава.Но в момента съм в страшна дилема-нали експериментирам с новата халогенна фурна и не знам как да постъпя..приготвям дадена рецепта,но тя вече съществува в каталога и аз се чудя какво да направя-да напиша коментар с начина на приготвяне и печене във фурната или да напиша нова рецепта като в заглавието да пояснявам че ястието е за халогенна фурна и в края на рецептата да уточнявам кой всъщност е автора на оригиналната рецепта,смятам че така ще е най-коректно.Досега съм приготвяла чужди рецепти и съм добавяла пояснения към коментарите за рецептата.Много моля да ме посъветвате как да постъпвам защото има доста хубави рецепти които могат да се приготвят в халогенната фурна,но не смея да ги публикувам когато ги приготвям за да не обидя авторките. :/ :/

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет окт 21, 2011 2:59 pm

"експериментирам с новата халогенна фурна и не знам как да постъпя..приготвям дадена рецепта,но тя вече съществува в каталога и аз се чудя какво да направя-да напиша коментар с начина на приготвяне и печене във фурната или да напиша нова рецепта като в заглавието да пояснявам че ястието е за халогенна фурна и в края на рецептата да уточнявам кой всъщност е автора на оригиналната рецепта,смятам че така ще е най-коректно."
Марияна, според мен точно така
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет окт 21, 2011 3:13 pm

Все натискам където не трябва! :oops:
Според мен точно така трябва да постъпиш. В кухнята навлизат нови технологии и начинанието ти е достойно за похвала.
Нямам такъв уред и няма да имам, съответно не чета рецептите и не коментирам, но има доста хора, които ще се възползват от тях. За това - успех :thumup: :clap:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет окт 21, 2011 3:21 pm

http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » съб окт 22, 2011 1:58 am

По-новата е изтрита, благодаря за сигнала Ина :)
Aut viam inveniam aut faciam


Отговори