Как да правим хубави снимки

Правила за писане в сайта и форума и подробна информация за възможностите и екстрите, които предлага Веселият Готвач
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как да правим хубави снимки

Мнение от sladki64e » чет ное 10, 2011 1:15 am

Ина, благодаря ти за изчерпателната информация! Фотографията ми харесва и обичам да правя снимки на ястия, но никога не съм търсила информация, за това как се правят хубави снимки! Апаратът ми е полупрофесионален и има доста функции, но досега не съм се вълнувала много от това. Слагам го на автоматични настройки и щракам от различни ъгли :). Винаги ми доставя удоволствие да разглеждам твои снимки - достигнала си нивото на професионализма! Още веднъж ти благодаря, че сподели опита си с нас! Запали ме много!


mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » чет ное 10, 2011 9:13 am

Ина,присъединявам се към благодарностите относно тази полезна информация!Още не съм я чела,че съм на работа,но бързах да ти кажа едно голямо Мерси!

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » чет ное 10, 2011 8:41 pm

Благодаря за добрите думи! :) Радвам се, че съм ви заинтригувала и още повече ако съм ви в полза. Много съм далече от професионализма - просто съм един любител, но се ровя из интернета, интересувам се и непрекъснато научавам нови неща, припомням си и прочетени, на които не съм обърнала достатъчно внимание. И аз не съм достатъчно добре проучила апарата си. Имам упътване в 1 страница по-скоро с технически данни. Опитах се в няколко фотостудия да потърся помощ, но като видят възрастен човек, общо взето отговорът е в смисъл на: "Не се задълбочавай! Натискай копчето и снимай!" Намерила съм упътване на англ. език и ще ползвам преводача на Гугъл .
Ще се радвам, ако в тази тема споделяме каквото знаем.
Ето още някои неща, който може да са ви в помощ (поне на моя фотоапарат е така):
- Проверете си в Настройката на фотоапарата:
Качество на снимката:Нормално; Добро; Много добро; Идете на "Много добро"
Тип фокус: Точково; Мулти; Централно; Пробвайте и с "Мулти" и с "Централно". Има разлика.Изберете тази, снимка, която ви харесва повече.
- Проверете в Програмата - може освен другите да имате и опция "Храна". При тази програма се намалява още повече разстоянието при макрорежима и храната може да се снима от по-близо, ако се налага, а и снимките са по-ясни.
- Разглеждайте в интернет много снимки на ястия. Така може да се прецени и хубавото и недостатъците. Има кулинари с вече изграден стил на снимане, от който може много да се научи.
:love: :chef:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет сеп 10, 2015 6:13 pm

Здравейте!
Пиша тук за да може отговора да достигне до всички объркани като мен. След като минаха сигурно 2 години от последната ми качена снимка паметта ми се изгуби и не си спомням не само как ги качвах, но и как слагах надпис на снимките с името си в сайта. Мисля, че използвах IFRAN VIEW, но не съм сигурна...
Ако кача лична снимка сайта, ще се вижда от всички ли?
Помогнете, приятелчета:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет сеп 10, 2015 10:05 pm

Ани мила, прочети това http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=647
за да не ти описвам стъпка по стъпка. А лични снимки може да качиш в Ръкавичката :love:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пет сеп 11, 2015 6:16 am

Благодаря ти, Бони :thumbsup: :love:
Това го бях прочела, а и Нели ми писа, но за надписа върху снимките? Ако си забелязала на моите лични снимки пише "lady LANA".
Доста е трудничко през телефон...
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Отговори